13 Ağustos 2015 Perşembe

Bölüm 3 : Kaptanlar Kapışıyor

45 dereceyi aşan sıcaklık şehirdeki herkesi canından bezdirmisti. 1 kişiyi hariç tabi. Kaptanımız klima özellikli kulakları sayesinde vücudunu soğuk tutabiliyordu. Ama bu onun sıcak yüreğini etkilemiyordu. 100000 metre yükseklikten uçarken birden durdu ve gözlerine inanamadı. Aynı şekilde İnsanlar  şoka uğramıştı. Kimse bunu beklemiyordu. Hemen kahramanımız daha fazla dayanamayıp olay yerine doğru uçtu.       Hemen o da belediyenin ucuzlaştırılmış dondurma kuyruğuna girdi. 3 saatlik bekleme sonunda 1 topu 1 liradan 3 top dondurma aldı. Üstüne sos ve fıstık da aldı. Ama daha tadına bakamadan saldırı haberi aldı. Hemen dondurmasını bir çocuğa hediye etti. Otogarda adamın biri birkaç kişiyi rehin almıştı. Hemen oraya uçtu. Ama otogara girdiği anda gucsuzlestigini hissetti. Ucamiyordu. Super hızlı değildi. Rehin alan adam sadece yemdi. Tuzağa düşmüştü. Bilinci kapanıyordu. ...

...

...

Uyandığında göz kapakları kapalıydı. Üst düzey zekasını kullanıp açtı.Ve ne görse begenirsiniz? En büyük düşmanlarından biri olan Kaptan Fare onu bekliyordu. Şelale Suyu'nun uyandığını görünce söze basladi kaptan fare.

-Demek uyandin eski dostum ha. Simdi sana ne yapacağımi merak ediyorsundur.-Evet cok merak ediyorum. Lütfen beni aydinlat. Dedi selale suyu.


- Heeey. Yavaş ol adamım. Sabredersen hepsini göreceksin. dedi Kaptan Fare.


Ardından odadaki ekranı açtı. Sehire yerleştirdiği kameralardan gelen görüntüler vardi. Sonra kaptana bakıp sırıttı.

-eğer bu sehirdeki bütün arabalarin emniyet kemerlerinin kapatılmasını istemiyorsan dediklerimi yapacaksın. Eğer yapmazsan cok gizli yerde bulanan cok gizli adamım cok gizli butona basar veeeee bum ! İnsanların uzun yol yolculukları felakete dönüşür. Her sey senin elinde.


- Selale şok olmuştu. Insanlara bunu yapamazdı. İnsanları kazalarda öldükleri yetmezmiş gibi ehliyet kemeri takmadiklari icin ceza da ödeyeceklerdi. Olmaz. Olamaz. İnsanlara bunu yapamazdı. Tamam dedi.

-Tamam ne istiyorsan yaparım. Yeterki insanları rahat bırak.


-Güzeeeeel. Yola gel şöyle. Senden 3 isteğim var.Birincisi şehirdeki peynir stoklarının her ay %2 sinin evime getirilmesi.

İkincisi birinci istediğimin yapılması. Üçüncüsü herkesin önünde ben kediyim diye bagırman.


Selale hic düşünmeden kabul etti. Ve şehrin peynir yönetim kuruluna olayı anlattı. Onlar da kabul etti. 1 ve 2. maddeler tamam di. Sonra sehir meydanında süper ses teli özelliğini kullanarak tüm şehre ben kediyim diye bağırdı.

Anlaşma tamamdı. Fare mutluluktan olebilirdi. Hain planı işlemiş gibi görünüyordu. Herkes selale nin bir kedi olduğunu düşünecek ve ondan nefret edip onu öldüreceklerdi. O nedenle Kaptan Fare artık öldürücü düğmeyle işi olmadığını düşünüp onu imha etti.  Ama bilmedigi bir sey vardı. Insanlar kedilerden korkmaz onlari severdi. Bu nedenle herkes kahramanimizi daha cok sevdi. Ve serbest kaldığı icin hemen fareyi bulup onu yok etti. Ve yine kazanmış oldu. Sonra gün batarken günün battığı yöne doğru uçtu o. O kim mi? Elbette o ;


KAPTAN ŞELALE SUYU !

1 yorum:

  1. Sadece %2lik kismi istiyorsa gercekten kanaatkar bir antikahraman olmali bu (rahmetli) Kaptan Fare. Ama emniyet kemerlerini kapatma plani gercekten cok gaddar ve zekice bir plan. Urkutucu...

    YanıtlaSil