25 Eylül 2015 Cuma

Bölüm 5 : Kaptan asla unutmaz.

Halk için karanlık günler başlamıştı. Ücretsiz olarak saatlerce calisiyorlardı. Sürekli yeni kralları için üretiyorlardı. Satılan her maldan kazanılan para doğrudan krala gidiyordu. Sürekli zenginleşiyordu.Bir süre sonra en zengin olup dünyaya hükmedecekti.  Kaptan ise başlarında durup kurallara uymayan olursa cezalandırmak için bekliyordu.
Halk mola zamanlarında sürekli kurtulmanın yollarını arıyordu. Bunu hemen bulmaları gerekiyordu çünkü cok hızlı güçlenen biri vardı karşılarında. Kaptana ulaşmanın bir yolu olmalıydı. Herkes susmuş otururken biri atıldı öne ve dedi ki ,
-Bence kaptan numara yapıyor olabilir. Bunlar bir şaka olabilir dedi. Bekleyelim biraz. Şonucta 1 nisana 7 ay civarı kaldı. 7 ay sabredelim ve inanmış gibi yapalım, sonra 1 nisanda her şeyin bir şaka olduğunu soylecekler dedi. Ama nedense beklenmedik bir şekilde halk ona inanmayıp  destek vermedi.

Başka biri dedi ki ,

-Bence kaptanı özel yöntemimiz ile çağıralım. Aramızdaki bağ onu geri getirecektir , dedi.
Halk pek inançlı değildi ama  denemekten zarar gelmez diye düşündüler.

Hemen bir belediye başkanı , bir matematikçi , bir doktor , bir 12 yaşındaki çocuk , halktan sıradan bir insan , bir kitapçı ve son olarak bir mobilyacı el ele tutuşup kap-tan-şe-la-le-su-yu diye heceleyip kaptanımızı çağırdılar. Ve Kaptan Şelale Suyu orada belirdi. Teşekkürler dedi kaptan. Size ulaşmaya çalışıyordum ama bir şey beni engelliyordu. Bunu deneyince o şey beni daha fazla engelleyemedi ve gelebildim dedi. Halk çok sevindi.

Kaptan ise simdi ben o terbiyesize gününü gösteririm dedi. Ve hemen kralın yanına uçtu.
Kral ,
-Senin işçilerin başında olman gerekiyor dedi.

Kaptan ,
-Artık o karanlık şeyden kurtuldum.  Bu yaptıkların çok terbiyesizce. Annen baban sana hiç terbiye vermedi mi ? Hayatta en sevmediğim terbiyesizlikler içinde insanları zorla çalıştırmak  11. sırada bulunuyor. Cezanı çekeceksin dedi. 

Anında onu alıp dondurdu ve parçaladı. Sonra dağılan buz parçalarını yakıcı ışınıyla buharlaştırdı. Ondan geriye hiçbir sey kalmadı.

O yine şehri kurtardı. Kötü tarafta kalamayacağını herkes biliyordu zaten. Onun gibi iyi yürekli yiğitler her zaman kazanırdı çünkü. O kim mi ?

O,


Kaptan Şelale Suyu!


1 yorum:

  1. :))) gece gece cok guldum. Cok keyifli,eglenceli, tesekkur ederim :))

    YanıtlaSil