5 Ekim 2015 Pazartesi

Bölüm 8 : Kaptan vs Korsanlar!

Kaptan vs Korsanlar !

Kaptanımız efkarlı bir şekilde barda oturuyordu. İlk defa bara gitmişti. Çok dertliydi. Barmen bile artık Kaptan için endiselenmiş ve daha fazla icmemesini söylemişti. Kaptan ise dinlemiyordu. Bir taneden bi şey olmaz  derken 20 tane oraleti bitirmişti. Ama haksız da değildi. Babaannesi yerdeki oyuncağına basıp kırmıştı oyuncağını. Acaba annesi tekrar ona aynı oyuncağı alır mıydı? Kendisi pek beklemiyordu böyle bir şeyi. Çünkü oyuncak 25 liraydı. Hem bunu istemesi pişkinlik olurdu.  Zaten oyuncağına sahip çıkamamışken yeni bir oyuncak istemesi doğru olmazdı.
Ama diğer arkadaşlarında olması onu çok üzüyordu. Onlar güzel güzel eğlenirken , Kaptan ise kenardan onları izleyecekti.
Tüm bunları düşünürken 2 oralet daha devirmişti.

Derken acil sinyali geldi. Çünkü bir belediye başkanı , bir matematikçi , bir doktor , bir 12 yaşındaki çocuk , halktan sıradan bir insan , bir kitapçı ve son olarak bir mobilyacı el ele tutuşup kap-tan-şe-la-le-su-yu diye heceleyip kaptanımızı çağırıyordu. Kaptan hemen orada belirdi.
Kaptan ,

- Hayırdır belediye başkanım size rahatsızlık veren , artistlik yapan biri mi var ?

Evet dedi belediye başkanı.

-Evet , korsanlar şehrimize saldırıyor. Lütfen bize yardım et.

- Tamam , ben şimdi o terbiyesize haddini bildiririm.
Dedi Kaptan. Ve uçtu olay yerine doğru.


Karanlık bir odaya girdi. Sıradan insanlar olsa korkardı ama Cesur Kaptanımız tabiki korkmuyordu. Işıkları açtı ve gördükleri onu şok etti. Yüzlerce, belki de binlerce korsan onu bekliyordu. Hepsi raflara dizilmiş ve halk tarafından satın alınmayı bekliyordu. Korsan oyun cd leri , korsan kitaplar...

Kaptan ilk başta bu rakiple mücadele edemeyeceğini düşündü. Ama sonra gözlerinden lazer çıkarma özelliğinin çok işe yarayacağını düşündü. Ve anında bütün korsanları yok etti.

O gün yaşadıkları ona önemli bir ders olmuştu. Korsan kitaplarla yaptığı zorlu savaştan güçlükle kurtulmuş olması onu çok etkilemişti. Adeta yeni bir hayata başlamıştı. Kendisine ikinci bir şans verildiğine inanıyordu. Artık yeni hayatını daha güzel yaşayacaktı. Sonra uçtu gökyüzüne. O artık daha mutlu ve daha tecrübeliydi.

O kim mi ?

Elbette o ,

KAPTAN ŞELALE SUYU !


(Ama birileri onun mutluluğunu görüp üzülüyordu. Hem de çok yakın olduğu birileriydi )


2 yorum:

  1. Kim? Kimler???
    Bir de internet uzerinden pdf, e-kitap, e-pub lari ucretsiz indirip, okuyanlara karsi da savasiyor mu? Korkmali miyim?

    YanıtlaSil