20 Kasım 2015 Cuma

Bölüm 10:(SEZON FİNALİ) Şehrin zenginleri mazlum Kaptan'a artislik yapıyor.

~1. SEZON FİNALİ~
Şehrin zenginleri mazlum Kaptan'a artislik yapıyor.

Her şehrin olduğu gibi buranın da zenginleri vardı. Şehirde sayısız cinayeti gizlice işlemiş ama hiçbir kanıt bırakmamışlardı. Şehrin bütün para piyasasını kontrol ediyorlardı. İstedikleri herkesi yönledirebilirlerdi. (Elbette Kaptan hariç.)
15 kişilik olan bu ekip şehirde binlerce üyeye sahip olan gizli bir yapılanmaydı.
Onlar kim mi ?
SAKİNE TEYZE VE ALTIN ORDUSU !!!Yer : Kaptanın alt komşusu/ Sakine Teyze ve altın günü

Kaptanın alt komşusu olan Sakine Teyze o gün altın günü yapıyordu.  İlk konuyu Sakine Teyze ortaya attı.

-Kaptan şehirdeki suç oranını düşürüyor. Örgü iplerinde yapılan, malzemeden çalma olayını bile çözmüş. Paçayı zor kurtardık , aksi halde şu an hapishaneydeydik. Ondan kurtulmalıyız. Bunu yapmak için bir dedikodu metni hazırladım. Bunu şehirdeki bütün elemanlarımıza yayacağız. Onlar da tüm şehre yayacak. Metin şöyle:

-Bu Kaptan var ya bu Kaptan, dün gece geç saatlere kadar yine oralet içmiş. Evine tuvalet kağıdı alacağı parayla gidip oralet alıyormuş.

- Böyle biri şehri koruyacağına kimse korumasın daha iyi. Ben Kaptanın şehirden kovulması gerektiğini düşünüyorum.

~1 hafta sonra~

Teyzemiz Kaptanın kapısını çaldı ve beklenildiği gibi kapıyı Kaptan açtı.

-Buyur Teyzecim.
-Bak Kaptan Bey oğlum. Seni severim bilirsin. Ama bu oralet sevdan bizi çok zor durumda bırakıyor. Apartmanımızı kötü durumlara sokuyor. Etraftan şikayet geliyor. Biz artık seni ne bu apartmanda ne de şehirde istemiyoruz. Lütfen zorluk çıkarma ve git. Zaten sadece bu mahalle değil tüm sehir gitmeni istiyor.

-Kaptan şok olmuştu. Hatta öyle ki,  başta şaka sanmıştı. Sonra Sakine teyzenin surat ifadesinden ciddiyetini anladı.
- Yapma lütfen Sakine Teyze. Bu sıcak yaz mevsiminde nereye giderim?

-Mars'a git dedi.

Mars kaptana da mantıklı gelmişti. İnsan yoksa oraletini rahatça icebilirdi en azından.

Yapacak bir şey yoktu. Tamam dedi 5 dakikaya kadar gitmiş olurum.

Ertesi gün Teyzeler birliği şehirde usulsüz işlerine başlamıştı. Birkaç hafta sonra da halk bıkmış ve Kaptanı arar olmuştu. Daha da fazla dayanamayıp kaptana pişman olduklarını söyleyeceklerdi. Hemen bir belediye başkanı , bir matematikçi , bir doktor , bir 12 yaşındaki çocuk , halktan sıradan bir insan , bir kitapçı ve son olarak bir mobilyacı el ele tutuşup kap-tan-şe-la-le-su-yu diye heceleyip kaptanımızı çağırdılar.Ama Kaptan gelmiyordu. Tekrar denediler ama kaptan yine gelmedi. Herkes pişman olmuştu. Teyzeler birliği onları oyuna getirmişti.

~ Yer: Mars~

Kaptan Mars ta yaşamaya karar vermişti. Sonra karşısından kayan yıldıza baktı. Tıpkı kaptanın ayağı gibiydi. Onun da ayağını yıldız gibi kaydırmışlardı.

Ama bir problem vardı. Bu yıldız kaptana doğru geliyordu!!!

Kaptan yine kaçamadan ağzının ortasına kullanılmayan uzay istasyonunu yemişti. Tek bir kişi bu saldırıyı yapabilirdi.

Elbette Kaptanın babaannesi!

Babaanne pazar çantasından çıkardığı 150~200 tane atom bombasını kaptana doğru fırlattı. Kaptan saldırıdan güçlükle kurtulmuştu. Hemen karşı saldırıya gecmeye kalkıştı ama o da ne ? Bir duvara çarptı aniden. Bu  Vıcık Adamdan başkası değildi. Kaptan hapsolmuş şekilde bir yağ küresinin içinde duruyordu. Ama bu küre onların da girmesini engelliyordu aynı zamanda.

Babaanne: Ne oldu kacamıyor musun ?

Bence onu burada bırakalım , sonuçta bu duvar onu binlerce yıl burada tutabilir. Bırakalım burada ölsün.

Vıcık Adam Kaptana dönüp şöyle dedi : İlkokul 5. sınıfta yaptığının intikamını aldım. Senden kopya çekmiştim ama sen soruyu yanlış çözdüğün için sınavdan düşük almıştım. Artık intikamımı aldığıma göre rahat uyuyabilirim.

Kaptan Vıcık Adama hak vermişti. Arkadaşının düşük almasına sebep olmuştu istemeden de olsa.  Babaanneye sordu. Peki sen neden yaptın? Ve Marsta olduğumu nereden bildiniz ?

- Seni hiçbir zaman sevmedim. Bu  şehrin kahramanı eskiden bendim ama sen gelip benim yerime geçtin. Madem iyilik yapamıyorum, en azından kötülüğü düzgün yapayım dedim ve yaşlı teyzeler birliğine dahil oldum. Ama orada da sürekli olarak yaptığımız kötülükleri engellemeye çalıştın. Sakine zaten benim kankam ve bu nedenle seni etkisiz hale götürme görevini bana verdi.   İnsanlar zarar görmesin diye seni Mars a gitmeye ikna ettik. Ve artık sonsuza kadar buradasın.
Ama merak etme sana temiz çamaşır getiririm,
1. SEZON FİNALİ.


2 yorum:

 1. Aaaa!!!
  En heyecanli yerinde yarina birakacagim uzulerek okumalarimi. Bebegimin beslenme saati geliyor... babaanne hani 50liradan ders verecekti? Halay basi olmak yetmedi mi? Vicik adam neden babaanneye uydu? Aklimda deli sorular???

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Birçok yorum yazmışsınız, yorumlariniz için teşekkürler.

   Sil