16 Ocak 2016 Cumartesi

Bölüm 14 : Belediyeleri Tanıyalım.

ÖN BİLGİ: BU DUNYADA BELEDİYELER GÜNÜMÜZDEKİ GİBİ DEĞİLDİR. BELEDİYE KAVRAMI DAHA ÇOK KRALLIK YA DA BEYLİK GİBİ DÜŞÜNÜLMELİDİR. AYRICA TÜM DÜNYA, TOPLAMDA BU 7 BELEDİYEDEN OLUSMAKTADIR.

~ BGÇFSG~

Bu belediye diğer belediyelerden daha gelişmiş teknolojik imkanlara sahip güçlü bir belediyeydi.  Toplam 7 belediyeden oluşan belediyeler diyarı bölgesini ele geçirmek tek hedefleriydi. Monarşi ile yönetiliyordu. Yöneten bir insan değil bir topluluktu. Bu topluluk daha önceden tanıdığımız bgçfsg den başkası değildi. Ve tabi o grubun da yöneticisi Cimo idi.


~Tayyar Paşa Belediyesi ~

Daha çok tarım ve hayvancılık ile geçimini sağlayan bir belediyeydi. Tek sınır komşusu Kaptanın belediyesiydi ve yıllar boyunca barış içinde yaşamışlardı. Yöneticisi Tayyar Bey , tam bir beyefendi ve halkının iyiliğini düşünen bir liderdi.

~Muhsin Belediyesi~

Her yere sınırı olan ve herkesle iyi geçinmeye çalışan sıradan bir belediydi. Yakın zamanda seçimler vardı. Artık sıradan olmaktan çıkacaktı sanki. :)


~Cemil Belediyesi ~

Bu belediye oldukça sportif insanlardan oluşuyordu. Belediyeler diyarında yapılan olimpiyatlarda tüm madalyaları onlar toplardı. Ayrıca mum üretiminde liderdiler.


~ Kubbettin Belediyesi ~


Cimo ile hiç anlasamasalar da çok önemli bir ortak noktaları vardı. Yayılmacı politika !

Ancak bu konuda küçük bir çiftliği bile tehdit edemezlerdi. Çünkü 1 yıl önce Cimo belediyesi tarafından tamamen işgal edilmiş ardından da vergiye bağlanmıştı. Ağır vergilerden dolayı bir türlü eski gücüne kavuşamıyorlardı.~ Faik Prensliği ~


Prens Faik tarafından yönetilen ve yıllardır savaş görmemiş kalkınmış bir belediyeydi. Aslında Faik çoktan Kral olmuştu ama Prens kelimesini daha çok sevdiğinden dolayı kendisine Prens denilmesini istiyordu.


~Kaptanın Belediyesi~

Demokrasinin işlediği bir belediyeydi. Her ne kadar bir belediye başkanı tarafından yönetilse de şehrin asıl lideri Kaptan Şelale Suyu idi. Barışçıl bir politika izleyen bu belediyede 4 gün sonra belediye seçimleri olacaktı.
Kaptan birkaç soygun olayını çözdükten sonra evinde yorgunluk kahvesini yudumluyordu. Birden kapı çaldı.

Kaptan kapıyı açtığında gelenin Sakine Teyze olduğunu gördü.

-Buyur teyzecim.
-Buyurayım Kaptan bey oğlum.

İkisi de salona geçti.

-Hayırdır teyzecim , bir sorun mu var?
-Kaptan bey oğlum, seni severim bilirsin. Sadece ben de değil bütün şehir seni seviyor. Ben buraya halkın isteklerini söylemek için geldim. Halk , yaklaşan belediye seçimlerine aday olmanı istiyor. Diğer rakip belediyeler üzerimizdeki baskısını giderek artırıyor. Kubbetin ve Cemil belediyeleri bizi yakında düşman ilan edecek. Yeni başkan sen ol ! Onlara göz dağı vermiş oluruz.

Kaptan bilemedi, beklemiyordu. Ne yapsaydı? Ne etseydi ?

Tamam , dedi Kaptan.

-Tamam , olurum. Bu sehir için her şeyi yapmaya hazırım çünkü!


0 yorum:

Yorum Gönder