23 Ocak 2016 Cumartesi

Bölüm 16: Alakasız bir bölüm

~Son bölümün üzerinden geçen 10 günden sonra Kaptan , beklenildiği gibi , başkan seçilmiştir. Yazar sizi düşündüğünden dolayı sonucu baştan belli olan bu sıkıcı süreci yazmak yerine atlamayı tercih etmiştir. ~

Kaptan arkadaşlarının isteği üzerine istemediği bir şey yapacaktı. Daha önce hiç girmediği içkili ortamlara girecekti. Bu Cimo Belediyesinde bulunan en iyi oralet satılan yerlerden biriydi.  Korkuyordu. Endişeliydi, bir belediye başkanına yakışır mıydı?

Artık olan olmuştu, arkadaşlarına söz vermişti bir kere.

Yavaşça kapıya doğru yöneldi. Yine aynı şekilde , yavaşça, kapıdan içeri girdi. Vee şok oldu !

O kadar da olamazdı. Hayatı boyunca hep böyle bir şey istemişti. 

Arkada tonlarca oralet depo eden büyük bir tanker... Birbirine oralet fıkrası anlatanlar... Oralet ile ilgili şarkılar söyleyerek kareoke yapanlar... Ortada kocaman bir oralet çeşmesi... Herkesin kafasında turuncu şapkalar... Bir sonraki oraletler benden diye bağıran bir adam...

Hayallerindeki yerdeydi. Neden burayı daha önce görmedim diye üzüldü Kaptan. Sonra durakladı. Artık bir belediye başkanıydı. Kendisi oralet içerse halktan farklı bir şey beklemesi saçma olurdu. Eğer bir kez o insanların içine karışırsa bir daha çıkamamaktan korkuyordu. İkilemde kalmıştı. Olmaz dedi Kaptan.

-Olmaz , ben bunu göze alamam.

Son kez oralet çeşmesine baktı. Ve bir daha arkasına dönmeden çıktı oradan. Daha yakalancak çok suçlu vardı. İşine dönmeliydi.


O günden sonra Kaptanın oralet içtiğini bir daha gören olmadı.


Bir de çok gereksiz ama , Muhsin Belediyesi'nde de seçimler olmuş ve kral olarak yine Muhsin kalmış ama ordunun başına kaslı bir kadın geçmişti.


0 yorum:

Yorum Gönder