20 Şubat 2016 Cumartesi

Bölüm 25 : Atla bakalım!

~Kaptanın belediyesi ~

Olmuştu işte. Şimdilik , 3000 kişilik küçük bir orduları vardı.
Belediyede işler güzel gidiyordu. Faik ile Kaslı Kadın savaşırken uzun bir süre kendilerine sıra gelmeyeceğini düşündü Kaptan. Ama bir türlü içi rahat değildi Kaptan'ın. Elmayı düşünüyordu çünkü. Elma ile konuşmak istiyordu. Bunun için bir fikre ihtiyacı vardı.  Bulmuştu!

Elmaya onu sevdiğini mektup ile yollayabilirdi. Hemen Tuğtuğ Bey ile yolladı mektubu.

~Sakine Teyze'nin evi~

Cimo , gelecek misafirler için yemek yapıyordu. Bugün altın gününde sıra ondaydı. Bir saat sonra sonra ilk misafiri gelmişti Sakine Teyzenin.

Sakine Teyze hemen Cimo'yu balkona yolladı.  Ortalıkta dolaşmasını istemiyordu Sakine Teyze.

Cimo sorgulamadan kabul etti. Artık kaçma ümitleri sona ermişti. Hipnozcu Baba bile onu kurtaramazdı artık deyim yerindeyse.

~35 dakika sonra~

Artık dışarıda beklemekten sıkılmıştı. Camdan içeriye birazcık bakmak istedi. Ve gördüğü şey onun biten umutlarını tekrar diriltti.

KAPTAN ŞELALE SUYU !

Kaptan onu kurtarabilirdi. Bütün gücüyle yardım istedi. Camı yumrukladı. Bütün misafirler balkona baktı, tabi kaptan da öyle.

Kaptan çok şaşırdı. Cimo muydu o ? Sakine Teyze'ye sordu bunu. Sakine Teyze ise Kaptanın geleceğini unutmuş, şok yaşıyordu. Sadece sustu Sakine Teyze.

Kaptan Cimo'nun yanına gitti. Cimo yalvararak onu kurtarmasını istedi. Kaptan da ,
-Merak etme , yardım isteyen herkese yardım ederim ben.

Cimo rahat bir nefes aldı. Ama o da ne ?!

SAKİNE TEYZE BALKONU KİLİTLEDİ.
Artık ikisi de onun esiri miydi ?

Elbette hayır, Kaptan uçabiliyordu. Cimoyu tuttu ve yere indiler.

Cimo çok mutluydu.

-Beni kurtardığın için çok teşekkür ederim. Bundan sonra sonsuza kadar belediyeni koruyacağım.

Kaptan unutmuştu ,Cimo artık bir belediye başkanı değildi. Bunu ona şimdi söylemek istemiyordu ama mecburdu.


-Üzgünüm Cimo , artık belediye başkanı değilsin. İki yeni belediye kurdular senin belediyene.

Cimo çok üzülmüştü. Ama anlayabiliyordu. Daha kendisini koruyamazken ülkesinin kendisine güvenmesi hata olurdu.

-Peki şimdi ne olacak?
Dedi Cimo.

-Aslında benim belediyemde kalabilirdin ama halk senden nefret ediyor. O nedenle bende kalamazsın. Ama senin için bir yer bulacağım merak etme.

...


~Faik in yeri~

Kaslı Kadın ve yanındaki 10 adam gecenin içinden sessizce Faik'in çadırına girdi. Uykusunda yakaladılar onu.Ama çok az ses çıkmasına rağmen Faik uyanmıştı.  Kaslı Kadın adamlarına Faik in öldürülmesini emretti. 1 kişi öne çıktı. Saldırmak istedi ama Faik tek yumruğu ile öldürdü adamı.

Herkes korkuyordu. Kaslı Kadın sinirlendi ve hepsine saldırmasını emretti. Faik her saldırıdan kaçtı. Sadece birinde kolu biraz çizilmişti o kadar. 6 tane adamı öldürmüştü bile ama. Kaslı Kadın Faik'e gerçekten iyi bir savaşçı olduğunu söyledi ve kalan 4 adamıyla birlikte karanlığa girip oradan kaçtılar.

Faik oturdu. Su içinde kalmıştı. Aniden bir yangın gördü. Ordusunun kaldığı çadırlar yanıyordu. Kaslı Kadın ve ordusu baskına gelmişti. Her tarafta yanan adamlarını görüyordu. Yanmayanlar da üzerine gelen ordu tarafından öldürülüyordu. Faik dışarı çıkıp savaşmak istedi. Ama daha çadırından çıkamadı. Gözleri karardı. Darbe yediği kılıçlara zehir sürülmüştü çünkü. Koca Faik ölüyordu.

...

~Kubbettin'in Arabası~

Bir gün bir Kubbetin varmış. Yine bir gün arabasıyla geziyormuş. Sonra belediyesiz olan Cimo'ya rastlamış.
Cimo'ya demiş ki ,Atla bakalım!

(KUBBETİN O SIRADA PİS PİS PLANLAR YAPIYORMUŞ.)


5 yorum:

 1. Şu Kubbetin' e çok gülüyorum:)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Şimdi çıkar bi de Kubbetin kazanır baht oyunlarını:)

   Sil
 2. KAPTAN ŞELALE SUYUNUN MACERALARI 1 DEN 25'E KADAR TÜMÜNÜ OKUDUM..!? NEDEN Mİ OKUDUM..? İLGİNÇ GELDİ VE HİKAYELERİNDE NEYİ ANLATMAYA ÇALIŞTIĞINI ÇÖZMEK İSTEDİM....! BİRBİRİ ARDINA DEVAM EDEN VE KAHRAMAN SAYISI OLDUKÇA FAZLA ARALIKLARLA OKUYUCUYA KAHRAMANLARI TANITMA DESTEĞİ İLE OKUNABİLECEK HİKAYE SERİSİ..!? ANLAYAMADIĞIM BİR OKUYUCU OLARAK,İŞLEMİŞ OLDUĞUNUZ KONULARI GÜNÜMÜZ OLAYLARINA BENZETEREK BİR SONUÇ MU ÇIKARMAM GEREKİYOR..!HER BELEDİYEYİ BİR ÜLKEYLE Mİ ENDEKSLEMEM ÖZDEŞLEŞTİRMEM GEREKİYOR...?KAHRAMANLARI GÜNÜMÜZÜN YÖNETİCİLERİNE Mİ BENZETMEM GEREKİYOR..? YOKSA HİKAYELERİ MECAZİ ANLAMLARINA HAPSETMEM Mİ GEREKİYOR..!? KAPTANIN AMACI NE NEYİ ANLATMAK İSTİYOR..? KAHRAMANLARI HER BÖLÜM İÇİN KISA DİP NOT OLARAK TANITMAK YARARLI OLMAZ MI..? OKUYUCU DEVAMLI TAKİP EDEMEZSE NE OLUR..? TOPLAM BELEDİYE SAYISI VE KAHRAMANLAR BİRER CÜMLE İLE ARADA ÖZEETLENSE DAHA İYİ OLMAZ MI..? BİR KAHRAMANDAN DİĞER KAHRAMANA GEÇERKEN BAĞIMSIZ TASVİRLERDEN ZİYADE BİRBİRLERİNE BAĞLI TASVİRLERİN KULLANILMASI DAHA UYGUN OLMA MI..? SONUÇ: BAZEN ÇOK SIKILDIM..! BAZEN KENDİMİ BİLGİSAYARDA BİR OYUN OYNUYORMUŞ GİBİ HİSSETTİM.BAZEN DE BEYNİMİ ÖZELLİKLE SİYASİ TİPLERİMİZLE,HİKAYENİN KAHRAMANLARINI ÖZDEŞLEŞTİRMEK İÇİN YORDUM..! GENÇ BİR BEYİNDEN ÇIKMIŞ BİR HİKAYE SERİSİ KANAATİNDEYİM. DEMEK İSTEDİKLERİMİ VE NAÇİZANE ELEŞTİRİLERİMİ DİKKATE ALIRSANIZ FAYDALI OLACAĞI KANAATİNDEYİM.EMEĞİNİZE YÜREĞİNİZE SAĞLIK.SEVGİ İLE KALIN..!D.U

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Öncelikle söyleyeyim hikayenin gerçek hayatla hiçbir ilgisi yok. İkinci olarak , tavsiyelerini dikkate alacağım. Tüm hikayeyi okuduğun ve yorum yaptığın için teşekkürler.

   Sil
 3. BEN TEŞEKKÜR EDİYORUM.! SEVGİ İLE KALIN..!D.U

  YanıtlaSil