24 Şubat 2016 Çarşamba

Bölüm 26 : Hoş geldin !

~Kaslı Kadın~
Faik'in ordusunu kolayca dağıtmış ve şimdi de Incedeniz'in karşısına gidiyordu. Bomboş bir ülkeyi kolayca fethedecekti. Şimdi yalan yok , baht oyunlarında en iyi o gidiyordu. Hatta deyim yerindeyse Hipnozcu Baba bile onu durduramazdı.

Ancak garip bir şekilde huzursuzdu. Sakine Teyze'nin altın gününe gitmiş ve Kaptanın yaptığı kahramanlıktan çok etkilenmişti. Nasıl olmuştu da şehrin mafyası Sakine Teyze'yi umursamadan Cimo'yu gidip kurtarmıştı?
Bu olabilir miydi? Kaslı Kadının kulakları kızarmıştı.

~Zamçuka~

Baht oyunlarında kimse onu umursamıyor, kimse onun hakkında konuşmuyordu. Herkes Kaslı kadından, Kaptandan , Kubbettin'in artık vergi ödememesinden falan bahsediyordu. Ses getirecek bir olay yapmalıydı.

...

~Kaptan~

Tuğtuğ Bey 'den gelen mektubu görünce çok mutlu oldu Kaptan. Tam da istediği bir cevap almıştı. Ama 47 dakika sonra çok daha mutlu olacağını bilmiyordu.

~47 dakika sonra~

Annesi Kaptanın ofisine girdi. Direkt konuya daldı.

-Bak Şelaleciğim , artık yaşın geldi. Seni Prenses Elma Yaprağı ile evlendirip ,  hanelerimizi birleştirmeyi ve böylece Baht oyunlarında daha güçlü olmanı istiyoruz. Eğer sen de kabul edersen bu akşam istemeye gidelim.

-Kaptan mutluluktan uçuyordu. Aşırı heyecanlanmıştı. Her heyecanlandığında olduğu gibi yine aynı şeyi yaptı, bayıldı.

...

~Sakine Teyze~

Bu son olay onu kızdırmış olmalı ki her yerde Kaptan hakkında kötü kötü dedikodular yapıyordu.


~Kubbettin~

Bir gün bir Kubbettin varmış. Artık başka ülkelere vergi vermiyormuş. Bir de elinde Cimo diye biri varmış. Kubbettin Cimo'yu arabasına koyup arabayla bir yere gidiyormuş. 3 saatlik yolculuğun ardından Kubbettin Cimo'yu kasvetli ve tehlikeli bir yere getirmiş. Kasvetli ve tehlikeli yere girmişler. İçerde 2 tane korkunç adam varmış. Cimo'ya bakıp demişler ki ,

Hoş geldin !

(Adamlar mutluymuşlar.)


1 yorum:

  1. Sen de ne uzattın be arkadaş.Kubbetini kaç bölümüdür merak ediyorum hala bir şey yazmadın.

    YanıtlaSil