18 Şubat 2016 Perşembe

Bölüm 24 : İlk Ben buldum !

~Bgçfsg konsey toplantısı~

Cimo haftalardır ortalıkta görünmüyordu. Dünyanın geleceğinin belirsiz  ve Cimo'nun ölme ihtilalinin yüksek olması sebebiyle bgçfsg yeni bir lider seçmek için toplanmıştı . Aslında 2 aday direkt öne çıkıyordu.  Elma Yaprağı ve Zamçuka arasında çekişmeli bir seçim olacaktı.

Oylama yapıldı. Oylar eşit çıktı. Tarihte ikinci kez olan bu olay sonucunda uygulanması gereken kanun daha önceden oluşturulmuştu. Ülke ikiye bölünmeli ve ayrı ayrı yönetilmeliydi. Eğer bir yönetici görevden alınırsa tekrar ülke birleşecek ve kalan yönetici tüm ülkeyi yönetecekti.  Sonuç olarak Zamçuka ve Prenses Elma Yaprağı şeklinde iki farklı belediye kuruldu.

Her ikisi de odalarına geçtiler. Tuğtuğ Bey ile tüm dünyaya haber saldılar. İkisi de bir seferlik aynı odada oturmuş misafirlerini kabul ediyorlardı.

3 dakika sonra ilk misafi geldi. Kaptan hayırlı olsuna gelmişti.

(YAZAR HAYIRLI OLSUNA GİDİLDİĞİNDE NE KONUŞULDUĞUNU BİLMEDİĞİ İÇİN BU KISMI ATLAYIP 15 DAKİKA SONRASINA GİTMİŞTİR.)

15 dakika sonra ,

Elma şok olmuştu. Gördüğü en iyi insanın Kaptan olduğunu düşünüyordu. Etkilenmişti.~Sakine Teyzenin yeri~

Günlerdir ayakları gıdıklanan Cimo artık tepki bile veremiyordu. Sadece Sakine Teyze tarafından  söylenenleri yapan bir köleye dönüşmüştü artık. Çok sevdiği bilgisayar artık onun için bir anlam ifade etmiyordu. Hipnozcu Baba bile onu kurtaramazdı halkın deyimiyle.


~Savaş Alanı~

Bir tarafta Kaslı Kadın diğer tarafta Prens Faik.

İki tarafın ordusu da karşılıklı olarak durmuş birbirlerini süzüyorlardı. Her iki tarafın askerleri de tek bir emir bekliyordu sadece.
O esnada iki tarafa da ait olmayan  bir savaş borazanı çaldı.

SAKİNE TEYZE !

Sakine Teyze elinde borazan ile tek başına gelmişti. Hem Kaslı Kadını hem de Faik i yanına çağırdı.

Önce Kaslı Kadına, sonra Faik'e birer tokat attı. Sonra kulaklarını çekerek tarihe geçen , üzerine şarkılar , şiirler yazılan şu konuşmayı yaptı :-Koca koca insanlarsınız. Küçük çocuk gibi savaşmaya utanmıyor musunuz ? Söyleyin bakalım neyi paylaşmıyorsunuz ?
-Mum fabrikalarının hepsini o aldı.
Dedi Faik.
-Ama onlar zaten benim hakkımdı.
-Ben olmasam orayı alamazdın.

Yeter diye bağırdı Sakine Teyze.
-Yeter! Sen mum fabrikalarının birazını arkadaşına ver. Sen de bir daha arkadaşına teşekkür et. Bu konu burada kapansın.
Bir kere daha sizi savaşırken görürsem ikinizi de ailenize şikayet ederim. Bu ne canım! Bütün komşular sizin gürültünüzden rahatsız oldu. Ben sizin kadar yaramaz gençler görmedim hiç. Biz sizin yaşındayken büyüklerimize saygılı davranırdık. Şimdiki gençler çok terbiyesiz. Hadi evinize.

Dedi Sakine Teyze. Orada bulunan binlerce asker alkışlamaya başladı. Birçoğu gözyaşlarını tutamıyordu.


Ikisinin de ordusu kendi ülkelerine geri çekildi.
Ama bu geçici bir çözümdü. Bu iş henüz bitmemişti.

Sakine Teyze oradan uzaklaşırken pis pis sırıtıyordu.

~Kaptanın Yeri~

Kaptan ordu topluyordu.  Kendi ve Tayyar halkından  gönüllüleri eğitime almıştı. Ama aklında başka bir şey vardı : Elma.


~Kubbettin'in Mekanı~

Bir gün bir Kubbettin varmış. Arabaya binip gezmeyi çok severmiş. Yine bir gün arabayla gezerken okyanusun ortasında güzel bir ada keşfetmiş. Sonra demiş ki ,

İLK BEN BULDUM!
2 yorum:

  1. Bir dahaki bölüm ne zaman çıkacak ve acaba kubbettin o adada ne yapacak? ÇOK MERAK EDİYORUM

    YanıtlaSil
  2. Kubbetin müthiş ya.

    YanıtlaSil