27 Şubat 2016 Cumartesi

Bölüm 27 : Yüksek yüksek tepeler...

~ İguana Fikret ~

Kaptan onu görevlendirdiği için yıllardır Hipnozcu Babayı arıyordu. Kenar okyanusta gidilmedik yer kalmamıştı sanki. Artık aramaktan vazgeçiyordu. Zaten gerçek olduğuna hiç inanmamıştı. Sadece Kaptan istediği için arıyordu. Adamlarına tam dönüş emri verecekti ki uzakta bir ada gördü.

...

~Kaslı Kadın~

İncedeniz'in karşısına geçmişti. Artık koca ülke ona aitti. Maaşallahı vardı. Tartışmasız en güçlü liderdi.
Eskiden tek hedefi olan tüm belediyeler diyarını fethetmeye ilk defa bu kadar yakındı. Acımasız bir lider olan Kaslı Kadının artık bir zayıf noktası vardı:

Kaptan Şelale Suyu !

Ama Kaptan evleniyordu. Kaslı Kadın bir şeyler yapması gerektiğini düşünüyordu. Ama gerek yoktu. Zamçuka yapacaktı zaten.

~Kaptan Şelale Suyu/Kız isteme ~

-Söyle bakalım oğlum, ne iş yapıyorsun?

-Efendim benim bir tane belediyem var , ona bakıyorum. Hırsızı var , dolandırıcısı var , terbiyesizlik yapan terbiyesiz insanlar var. Bunlara karşı bir şeyler yapılması lazım. Belediye başkanlığından artan zamanlarımda da süper kahramanlık yapıyorum.

-Peki aylık kazancın ne kadar ?

-Aylık kazancım...

Kaptanın yaşama sevinci gitmişti. Gözleri karardı. Neden olduğunu anlayamadı başta. Sonra elindeki kahveye baktı. Tuzlu kahveye...
Ya da kahveli tuza...

Kaptan bayıldı.

...

Gözlerini hastanede açtı. Hemen annesinden bilgi aldı. Veeee ,

Olmuştu işte. Babası Elma'yı vermişti.  Elma ile evleneceklerdi yakında.

~ Zamçuka ~

Ses getirecek bir plan yapmıştı. Herkes onu konuşacaktı. En popüler o olacaktı. Bu planı gerçekleştirmek adına Prenses Elma Yaprağı Belediyesine bir gece ani bir baskın yapacaktı. Her zaman olduğu gibi Sakine Teyze kendi çıkarları için  bazı şartlar sunarak ordu göndermeyi kabul etmişti.

~Sakine Teyze~

Belediyeler diyarının sürekli karışmasına sebep olan Sakine Teyze yine en sevdiği işi yapacaktı. Zaten kılıç ticaretini elinde tutuyor olması , her savaş çıktığında tek kazananın o olmasına sebep oluyordu. Bu gece 30 000 asker ile bir taraftan o , bir o kadar asker ile de Zamçuka da diğer taraftan saldıracaktı.

~Bu gece~


60 000 asker ani bir baskın yapıp Elma ordusunun çoğunu yok etti. İki yüksek tepenin üzerinde  bulunan 60000 asker , çukurdaki Elma askelerini kolayca yenmişti.  Kalanlar teslim oldu. Birçok kişi esir alındı. Elma da öyle.

...


0 yorum:

Yorum Gönder