2 Mart 2016 Çarşamba

2. Sezonun perde arkası

Bu yazıda 2. sezonda yaşanan bazı olaylar hakkında bilgiler verilmiştir. Hikayeyi okumadan bu bölüme gecmeyiniz.

Bölüm 17 :

Faik'in 100 000 kişilik ordusunu karşıya Kaslı Kadın geçirdi. Muhsin 'i de devirip başa geçti. Faik ile dost olacağını sanıyorken anlaşmazlık yaşadılar. 

Bölüm 21 :

Sakine Teyze Cimo ile anlaşma yapmış, Kaslı Kadının ordusuna karşı üstünlük kurmuştu. Kaslı Kadının ordusunun bir kısmının  da kendisine katılmasıyla iyice güçlenmiştir. Sakine Teyze Cimo'ya toprak verme vaadiyle onu savaşa çekmiştir. Elbette vermemiştir.

Bölüm 24 :

Sakine Teyze savaşı bitirmişti. Bunu yapmasındaki amaç kazananın çok güçlü hale gelecek olmasından korkuyor olmasıydı. Savaşa engel olamadı, sadece geciktirebildi.

Ayrıca Sakine Teyze'nin Cimo'yu esir aldığını biliyorsunuz. Bunu yapmasındaki amaç Cimo yu kullanarak onun belediyesini yöneten geri plandaki kişi olmak istemesi. Ancak bgçfsg tarafından  2 yeni belediye başkanı secilmesiyle planı tutmamıştır.

Bölüm 26 :

Sakine Teyze , Kaptanın Elma ile evleneceğini duymuş ve çok sinirlenmişti. İki belediyenin birleşip bu kadar güçlenecek olması  hoşuna gitmiyordu. Normalde zararsız bulduğu Kaptan'ın artık tehlikeli olduğunu düşünüyordu.

Bölüm 28 :

Faik ölmüştü , peki Kaptan'a kim mektup ve asker yolladı?
Elbette Kaslı Kadın. Ancak gönderilen bu askerler  Sakine Teyze tarafından kandırılmış ve kalabalık olan Zamçuka yerine Kaptan'ın küçük ordusuyla savaşmayı kabul etmişlerdir.

Not : Hikayenin gizem yumağı Kubbettin hakkında bilerek bilgi verilmemiştir. Kubbettin o kadar gizemlidir ki henüz yazar bile onun olayını tam olarak anlayamamıştır.


0 yorum:

Yorum Gönder