24 Temmuz 2016 Pazar

Bölüm 37 : Apar Topar

Uuaaaaaaaaaaaaaaaa !
Aaaaaaaaaaaaaaaaaa !
Yandııııııııııııııııııııııııııım !
Vooooooooooooooov !

Acıları içinde kıvranan Kaptan, hala yaşıyordu. Aklında birçok soru vardı.

Neden böyle şeyler yapılıyordu ona ? Neden Babaanne buradaydı?
Ne zamandır buradaydı ?
Ölmüştü diye hatırlıyordu, burada olmaması gerekirdi , peki neden yaşıyordu?
Vs.

Yeni seans başlıyordu. Kim bilir kaç baklavayı daha zorla yedireceklerdi ? Belki bu kez 2000 olurdu. Belki daha fazla. Tabi belki de daha az. Artık dayanamıyordu. Babaanne ve ekibi girdi odaya.

-Son baklava seansı başlıyor. Sonuncuda ölmezsin umarım. O kadar baklavanın boşa gitmesini istemiyorum. Hazırsan başlayalım.

...

Aaaaaaaaaaaaaaaaaa !


~Dubara Reis~

Geçtiği her yeri ateşe vermiş ve iyice Zamçuka belediyesine yaklaşmıştı. Artık uğradığı köylerde insan bulamıyordu. Herkes duyduklarından dolayı kaçıyordu çünkü. Hayırlısı olsundu.


~Başkent Zabi şehri~

Kaslı kadın, Sakine Teyze ve Zamçuka...
Üçü de oturmuş kara kara düşünüyorlardı. Zamçuka çoktan ülkesini terk etmiş, diğer belediyelere kaçmıştı. Diğer insanlar da akın akın göç ediyordu. İnce Deniz 'in ötesine gidiyorlardı. En güvenli yer orasıydı, şimdilik.

Sakine Teyze girdi söze,

- Söylentiler gerçek olabilir. Tedbir almak zorundayız. Bence bütün ordumuz ile düşman henüz tam güçlenmemişken saldırmalıyız.

Kaslı kadın cevap verdi. Zaten sadece ikisi konuşuyordu. Zamçuka'nın tek yaptığı twit yollamaktı.

-Bence İnce Deniz 'in karşısına geçmeliyiz. Ölüler gemi inşa edemezler. Diyardaki bütün gemileri toplar gideriz. Savasmamıza gerek bile kalmaz. Yaklaşık 200 gemim var. Bizi ve tüm ordumuzu 3 kere gidip gelerek karşıya geçirebilirler. 1 hafta sürer en fazla. Sonra da halkı yavaş yavaş karşıya geçiririz. Herkesi bu tarafa geçirdikten sonra köşemize çekilir, çözüm yolu araştırmaya başlarız.

-Her şeyi anladım fakat neden halkı da yanımıza getiriyoruz ? Onlar yanımıza gelirse yeterince yemek üretemeyiz.

-Biz onları korumakla sorumluyuz. Şu dediğini hiç duymamış olayım. Yaşından başından utan. Ayrıca olur da düşman onlara ulaştığında halk da onun ordusuna katılmış olacak. Peki ya karşıya geçmeyi başarırlarsa? Ya bilmedigimiz bir donanmaları varsa ? Ya da gemilerle değil de sandallarla geçmeye kalkarlarsa ?Köylerdeki bütün  küçük sandalların hepsini alıp götürebilecek zaman var mı? Senin üstün zekalı bir Manipülasyon ustası olduğunu duymuştum Sakine Teyze. Beni hayal kırıklığına uğrattın.

Masadan çıt çıkmıyordu. Kısa bir süreliğine sessizlik çöktü. Ta ki o ana kadar.

-Oley be ! Takipçi sayım 400bin oldu.

Kaslı Kadın konuşmasına son bir şey daha ekledi. Bunu da burada bırakıyoruz.
0 yorum:

Yorum Gönder