28 Temmuz 2016 Perşembe

Bölüm 38 :Pıl Pırt

Gemiler ilk seferini tamamlamış ve geri dönmüştü. 2. kez gitmek için hazırlanıyorlardı. Kaslı Kadın ve Sakine Teyze henüz karşıya geçmemişlerdi. Herkesin gitmesini bekliyorlardı, en son onlar geçecekti. Diyarın kalan kısımlarından haberleri yoktu. Tüm dünya ile iletişimleri kesilmişti. Tuğtuğ Bey' e bir şey olmuş olmalıydı. Işık hızında iletişime olanak sağlayan bu şanlı adam artık hiçbir haber getirmiyordu. Umuyorlardı ki halkın sevgilisi Tuğtuğ Bey' e bir şey olmasındı. Sonuçta bugüne bugün bir Tuğtuğ Bey kolay yetişmiyordu.

Yükleme yapılırken hızlıca
Düşman yaklaşmış gizlice.

Askerler gemilere yüklenirken giderek yaklaşan sesler duyulmaya başlamıştı. Kimse ne olduğunu anlayamadan kalmıştı  başta. Herkes etrafına bakıyor. Cevabı diğer insanların yüzlerinde arıyorlardı. Ama cevap bulmaları imkansızdı. Bilinebilecek türden bir şey değildi bu çünkü.

Uzaktan küçük küçük insanlar belirmeye başlamıştı.
Gelmişlerdi sonunda. Ölüler ordusu onları yakalamıştı.

Sakine Teyze elini çantasına götürdü. Diğer eliyle başörtüsünü düzeltti.
Kaslı Kadın elini kılıcına koydu.

Diğer askerler onlar gibi düşünmüyordu ama. Hepsi, pılını pırtını bırakmış , gemilere doğru koşuyordu. Sakine Teyze Kaslı Kadına baktı. Ve ikisi de aynı anda gemilere doğru koşmaya başladılar.

Herkese yetecek kadar gemi yoktu.
Herkes gemilere binmeye çalışıyordu.

Dubara Reis ve ordusu hızla ilerliyordu. İyice yaklaşmışlardı.

Kocaman alana yayılmış ordu çaresizce en yakın gemiye doğru koşmaya başlamıştı.

Tuzluk , ordudaki sıradan bir askerdi. O da gemiye doğru koşuyordu herkes gibi. Ölülerin ona uzaklığı , onun gemilere uzaklığından daha azdı. Ve giderek aradaki farkı kapatıyorlardı. Bu da onun korkmasına sebep oluyordu.

Ama belli olmazdı. 150 metre sonra bir gemi vardı. Belki ölmeyebilirdi.

100 metre
75 metre
50 metre
30 metre

Veeee , gemi kalkmıştı. Onu burada bıraktıklarına inanamıyordu.

Giden gemiye bakarak hareketsiz kalmıştı.Tuzluk 'un hayatı birazdan bitecekti.  Saniyeler sonra Dubara Reis 'in askeri olacaktı.

Yapacak bir şey kalmamıştı Tuzluk için.
Kılıcını bile çekmemişti.

Tam bir huuuaaaaydaa durumuydu.

...

Binlerce , onbinlerce , belki de yüzbinlerce kişilik Dubara Reis ordusu ile Kaslı Kadın ve Sakine Teyze' yi ayıran tek şey İnce Deniz'di şimdi.

Hayırlısı olsundu.


1 yorum:

  1. Hikayelerin devamı gelmeyecek mi? Umarım gelir. Ailecek beğenerek okuyoruz.

    YanıtlaSil